Domowe sposoby na walkę z łupieżem

Łupież to poważny problem, związany nie tylko ze świądem skóry głowy. Ale także nieestetycznym wyglądem włosów. Bo drobinki naskórka, który nadmiernie się złuszcza, mają tendencję do opadania. Co da się zauważyć, zwłaszcza na ciemnych ubraniach. Ale także na innego rodzaju odzieży. Nawet mycie włosów, może sprawiać ból, gdyż podrapana skóra wtedy szczypie. I to jeszcze bardziej pogłębiać może problem.

Łupież, a alergia skórna

Jak się okazuje, wcale nie jest tak łatwo się go pozbyć. A jeśli już się uda, bywa że problem wraca ponownie. Co może być przyczyną? Trudno powiedzieć, są osoby, które mają skłonność do łupieżu. Ale bywa też, to spowodowane ogólnie wrażliwą skórą np. z powodu alergii. I to jest dodatkowy problem, bo alergicy, muszą uważać na to, jakiego szamponu użyją. Nie każdy jest dla nich dobry. A jakość, czy dobra marka nie mają tu absolutnie znaczenia. A bardziej skład i delikatność środków myjących, w nim zawartych. Bywa też, że najdelikatniejszy szampon, może wyrządzić szkodę, a to dlatego, że znalazł się w nim jeden składni, który jest alergenem dla określonej osoby. Alergia to jednak problem dość indywidualny. Dlatego warto wiedzieć, na co ma się uczulenie.

Jak więc poradzić sobie z łupieżem?

Wśród domowych sposobów panuje przekonanie, że zakwaszanie wody, do ostatniego płukania, może pomóc. I faktycznie coś w tym jest. Jednak, nie każdego sposobu warto używać. A tym najlepszym jest chyba sok z cytryny. Można użyć też octu, albo piwa. Jednak, w obu przypadkach zapach włosów, może być potem trudny do zniesienia. I to nie tylko dla samego zainteresowanego, ale także jego otoczenia. Dużo skuteczniejsze będzie więc sięgnięcie po produkty z apteki. Jednym z nich może się okazać szampon przeciwłupieżowy. Jednak i to może zawieść, albo problem łupieżu wrócić ponownie. Jeśli by się tak stało, to może być konieczna wizyta u specjalisty, takiego jak dermatolog. Bo przyczyn łupieżu może być wiele. A niektóre z nich mogą w ogóle nie być problemami skórnymi. Tylko związanymi z niewłaściwym odżywianiem się.

1 thoughts on “Domowe sposoby na walkę z łupieżem

  1. Kamila 22 listopada, 2021 at 11:05 pm

    sok z cytryny zdecydowanie rozwiązuje u mnie problem z łupieżem

Dodaj komentarz

Identyfikator
E-mail
Witryna internetowa