Jak sobie radzić ze stresem?

Stresujące sytuacje są już codziennością, każdego dnia wielu z nas zmaga się z nim. Zdarza się to w pracy, w domu, a także w życiu osobistym, kiedy coś się nie układa. Albo wywołuje w nas uczucie niepewności. Stres może mieć różnego typu poziomy, od motywującego do działania, po odbierający wszelkie siły do dalszego zmagania się z trudnościami. Warto jednak wiedzieć, że stres nie zawsze jest zwykłym napięciem nerwowym, a to co wydawać się może trudną sytuacją, może być tak naprawdę zwykłą przeciwnością, która można jakoś pokonać. Tymczasem dla osoby nie radzącej sobie ze stresem, urastać do rangi nie wiadomo jak wielkiego problemu.

Relaksacja jest ważna

Każdego dnia powinno się znaleźć kilka minut dla siebie, aby można było spędzić je w ciszy i zastanowić się nad sobą, swoim podejściem do sytuacji, a także zrobionymi krokami w stronę rozwiązania. Pomocna może się okazać joga, a skupianie się na ćwiczeniach może pomóc w tym, aby możliwe było odczuwanie relaksu. Dzięki temu, że w czasie skupienia można kontrolować swój oddech można też nauczyć się skutecznej walki ze stresem. A nawet obniżania złego poziomu nerwowości. Przez to, że oddech staje się głębszy, da się uzyskać lepsze dotlenie, a tym samym można też na różne sprawy spojrzeć z dystansem.

Na wszystko jest rozwiązanie

Chociaż czasem wydaje się coś niemożliwego do rozwiązania. To z każdej sytuacji są co najmniej dwa wyjścia o ile nie więcej. To co dla jednej osoby może wydać się problematyczne, dla innej stanowić może całą masę możliwości, a dodatkowo zna ona sposób na wyjście z trudnego położenia.

Woda dobra na wszystko

Woda dobrej jakości jest dobra na wiele rzeczy. Tak samo na walkę ze stresem, może ona pomóc w łagodzeniu jego skutków,gdyż zawiera w sobie tlen. A ten wpływa na nasz mózg, więc dzięki temu lepiej myślimy, a do problemów podchodzimy bardziej racjonalnie. Poza tym udowodnione, że osoby zestresowane właśnie chętniej sięgają po wodę, gdyż to uspokaja, daje zajęcie dłoniom,a dodatkowo w czasie silnego stresu odczuwamy także wzmożone pragnienie.

One thought on “Jak sobie radzić ze stresem?

  1. Marysia 18 marca, 2021 at 12:27 pm

    gdy mnie dopada stres idę na spacer do parku, wyciszam się i stres mija

Dodaj komentarz

Identyfikator
E-mail
Witryna internetowa