zdrowie jesienna depresja

Jesienny brak energii, jak sobie z nim radzić?

Jesień, to taki czas w którym odczuwamy brak energii i jest to absolutnie normalne. Brak odpowiedniej ilości promieni słonecznych, a co za tym idzie także witaminy D sprawia, że stajemy się bardziej drażliwi. A eksperci zalecają przyjmowanie określonej dawki w skali dobowej. I to rzeczywiście może być pomocne. A tak naprawdę z powodu przetworzonej żywności, także innych witamin i minerałów może nam teraz brakować znacznie bardziej niż latem i wiosną.

Dobry sen

Dobry sen, to taki który pozwala na wypoczynek. Głębokie jego fazy sprawiają, że rano mamy już pewną ilość energii potrzebnej do działania. Warto więc wieczorem przygotować sobie gorącą kąpiel. I to być może z odpowiedniej jakości olejkami zapachowymi, które ukoją smutki i nerwy. A także spowodują znacznie lepy sen. Chociaż tak naprawdę, to już sama kąpiel w ciepłej wodzie, go znacznie poprawia. Zwłaszcza jesienią, gdy jest chłodno za oknem, a w domu dość ciepło i przytulnie, bo napalone.

Herbata z dodatkami

Herbatkę można pić z różnymi dodatkami. To mogą być soki, dodawane do niej zamiast cukru. Na przykład malinowy, który warto wiedzieć, że może działać nasennie, ale także zwiększać ilość potu. Innym dobrym pomysłem, może się okazać cynamon, który działa rozgrzewająco. Ale także dodaje herbacie, czy kawie specyficznego aromatu. I wreszcie grzańce, które są wskazane właśnie w okresie jesienno-zimowym. Grzańce mogą być z dodatkiem alkoholu, ale istnieją też i takie, które go w sobie w ogóle nie zawierają. A ich działanie jest bardzo podobne.

Ciepłe ubrania

Kto z nas nie lubi ciepłych swetrów? Lubi je prawie każdy, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Wtedy to odczuwamy brak energii, a to może powodować dodatkowe odczuwanie zimna. Tylko ciepłe odzienie, może nam pomóc je zatrzymać, dając tym samym większe uczucie komfortu. Więc już najwyższy czas, aby wyjąć z szafy zimowe ubrania i zacząć z nich powoli korzystać. Zwłaszcza, że jak podają najnowsze prognozy pogody długoterminowej. Zima tuż tuż, a opadów śniegu można się wkrótce spodziewać.

1 thoughts on “Jesienny brak energii, jak sobie z nim radzić?

  1. Piotrek 19 października, 2021 at 9:43 am

    u mnie wystarczy krótka drzemka i budzę się pełny energii 😀

Dodaj komentarz

Identyfikator
E-mail
Witryna internetowa