Teleporady medyczne, czy to dobre, czy złe?

Ze zjawiskiem teleporad spotykamy się od kiedy pojawił się nowy wirus, a właściwie koronawirus, czyli coś, co jest nadrzędne nad wirusami. Zarażanie pomiędzy osobami, jest możliwe kiedy przebywają one ze sobą. To znaczy osoba zakażona znajdzie się w pobliżu osoby zdrowej. I z tego właśnie powodu, że to choroba zakaźna, jak dotąd nie uleczalna. Lekarze i ogólnie pracownicy służby zdrowia zostali narażeni na potencjalne zakażenia. Bo to oni mają największą styczność z osobami, które mogą tego wirusa przenosić.

Teleporady nie takie złe

Teleporady, to nic innego, jak rozmowa telefoniczna, albo wideo rozmowa, prowadzona z lekarzem pierwszego kontaktu. W celu ustalenia, tego jakie mamy schorzenia, a także odnośnie tego, jakie leczenie jest nam aktualnie potrzebne lub niezbędne. Tak naprawdę, także w gabinecie lekarskim odbywa się coś w rodzaju wywiadu medycznego. Bo przez serię pytań lekarz dowiaduje się, czy dana osoba jest chora i potrzebuje określonej pomocy i leków, po to aby wrócić do dobrego stanu zdrowia. Więc tak naprawdę, jeśli nie ma konieczności oględzin pacjenta, który może mieć jakieś zmiany na skórze, albo objawy tego rodzaju. To tak naprawdę przeprowadzanie wywiadu medycznego może być tak samo skuteczne w gabinecie, jak i poza nim.

Osoby z większym ryzykiem zachorowań

Kolejną zaletą odbywania teleporad jest to, że osoby o większym ryzyku zachorowań nie muszą się bardziej narażać. Oznacza to tyle, że takie osoby mogą pozostać w domu, albo dogodnym dla siebie środowisku, tak aby nie miały kontaktu z przychodniami. W których częściej zdarzać się może pojawienie wirusa, chociażby przez to, że to miejsca normalnie odwiedzane przez znaczną ilość osób.

Recepta na e-maila i telefon

Dzięki temu, że większość z nas i tak ma już swoje Internetowe Konto Pacjenta, albo przynajmniej profil epuap. Albo chociaż podał numer telefonu, aby mieć możliwość odbycia teleporady. Nasze kody recept mogą zostać przysłane do nas na numer telefonu w postaci wiadomości SMS. I ma to swoje dobre strony, gdyż daje możliwość wykupienia swoich leków w aptece w dowolnym miejscu w naszym kraju.

1 thoughts on “Teleporady medyczne, czy to dobre, czy złe?

  1. Ula 20 czerwca, 2021 at 3:37 am

    jak dla mnie są bardzo dobrym rozwiązaniem, co jakiś czas muszę się udać jedynie po to aby przepisał receptę a teraz wystarczy telefon i nie muszę tracić czasu

Dodaj komentarz

Identyfikator
E-mail
Witryna internetowa