wiadomoscizdrowotne.pl

Jak zapobiegać przeziębieniom?

Czas przeziębień, to czas jesienny i zimowy, ale także początek wiosny. To wtedy aura bywa najbardziej zmienna, od upałów po siarczysty mróz. I właśnie z powodu takich zmian temperatury podatni jesteśmy na przeziębianie się. Można jednak temu zaradzić, ot chociażby przez hartowanie organizmu, które wtedy będzie bardziej odporny na „skoki” temperatur. Ale równie ważne są inne czynniki. Oto kilka z nich:

Odpowiednie ubieranie się

Jeśli chodzi o odpowiednie ubieranie się, to można tu wyróżnić dwie kategorie. Chodzi o to, jak ubieramy się wychodząc na zewnątrz. Ale także o to, jak ubieramy się na co dzień, czy do spania. Jeśli chodzi o odpowiednie odzienie do wyjścia na zewnątrz. To jeśli jest bardzo zimno, warto być ubranym „na cebulkę”. Tak, aby można było coś zdjąć. Bo lepiej jest coś zdjąć, niż zbytnio przemarznąć. I nie mam tu na myśli krótkotrwałego ochłodzenia ciała, ale bardziej drastyczne zimno, które przenika na wskroś. I to przez dość długi czas. Po takim wychłodzeniu organizmu, to przeziębienie jest niemal pewne.

Na dobry sen

Kładąc się spać, także warto zadbać o odpowiedni strój. Powinien on być z naturalnych włókien, tak aby skóra mogła oddychać. Ale także dość zasłaniający wrażliwe na zimno części ciała, jak np. kręgosłup. Nieodpowiedni strój, mimo że w domu ciepło, to nocą każde mieszkanie się wychładza. A wtedy, nie wystarczy już kołdra, czy pierzyna. Bo odkryte fragmenty ciała, będą zbyt długo wychłodzone. I skutek, może być podobny do tego, co powyżej, czyli przeziębienia.

Suplementy diety

Jeśli chodzi o leki i suplementy diety, to warto zawsze skonsultować się z lekarzem. A jeśli zaleci nam witaminy, to warto brać zwłaszcza, te wspomagające odporność. Czyli między innymi witaminę C, a także inne, które mają korzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy słońca jest zdecydowanie mniej. To właśnie odpowiednie suplementy mogą pomóc uniknąć rozpoczynającego się przeziębienia. Ale także dobre wygrzanie się, jest tu jak najbardziej pomocne. Być może uda się zdążyć przed chorobą.

One thought on “Jak zapobiegać przeziębieniom?

  1. Ewa 10 sierpnia, 2021 at 1:15 pm

    wystarczy odpowiednio się ubrać i zdrowo odżywiać

Dodaj komentarz

Identyfikator
E-mail
Witryna internetowa