Domowe sposoby na ból gardła

Bóle gardła można podzielić na kilka rodzajów. Różne to są schorzenia, a z tego powodu, także różnie są potem leczone. Ból gardła drapiący może być spowodowany początkiem infekcji A te mogą mieć różne podłoże. Na przykład infekcje bakteryjne, ale może się też przydarzyć zwykłe przeziębienie. Budzimy się rano i odczuwamy dyskomfort i nie jest to jeszcze typowy ból. Ale już wiadomo, że coś się zaczyna dziać. Bywa, że z tego powodu więcej pijemy napojów albo próbujemy zagryźć program pieczywem. Mając nadzieję, że problem ustąpi tak się jednak nie dzieje. A po napić się czegoś zimnego problem rozprzestrzenia się i nasila, sięgamy więc po pierwsze tabletki na gardło. Ale można też użyć domowego sposobu na przykład miodu.

Leczenie gardła miodem naturalnym

Jak to zrobić nabieramy łyżką miód, korzystamy z niego jak z lizaka. Jeśli drapanie w gardle całkowicie nie ustąpi, może powtórzę jeszcze kilka razy dziennie, to samo działanie. Miód jest bardzo zdrowy i ma właściwości podobne do antybiotyków. Można go zastosować, także przy ostrym zapaleniu gardła.

Herbatka z miodem i cytryną

Niektórzy twierdzą, że cytryna mieszana z herbatą, to nie jest dobre połączenie. Pewnie to zależy od ilości, jakie się w takim połączeniu wypije. Warto jednak herbatę słodzić miodem, bo jest on nie tylko mniej kaloryczny, ale także pomaga właśnie w leczeniu chorób gardła.

Płukanki z soli

A wtedy to już gardło naprawdę boli i płukanie solą, może być kolejnym bardzo ciekawym sposobem na walkę z takim bólem. Do płukania gardła używa się mieszanki wody z solą i jest to bardzo skuteczne rozwiązanie. Zwłaszcza przy bardzo ostrych nieżytach gardła. Wodę przegotowaną jeszcze ciepłą ale już nie gorąco mieszamy z ½ łyżeczki soli. I potem delikatnie płukamy tym gardło, a zużytą ciesz wypluwamy.

Noszenie szalika, albo chustki na szyi

Kolejnym sposobem, na walkę z bólem gardła, wywołanym przez przeziębienie, jest jak się okazuje noszenie szalika, albo chustki na szyi. To ma ogrzewać gardło dodatkowo i faktycznie może to być w niektórych przypadkach skuteczna metoda, do walki z zapaleniem. Zwłaszcza jeśli wywołało je długotrwałe zimno.

One thought on “Domowe sposoby na ból gardła

  1. Wiola 14 lutego, 2022 at 11:53 am

    zdecydowanie miód jest najbardziej skuteczny

Dodaj komentarz

Identyfikator
E-mail
Witryna internetowa