Znów siedzimy w domu, co robić?

Z powodów oczywistych od jakiegoś czasu nasze życie się zmieniło. Siedzimy więcej w domach, a także mniej czasu spędzamy na wychodzenie poza własne miejsce zamieszkania, co dotyczy także podwórka. Wiadomo zupełnie nie da się wyeliminować konieczności chodzenia po zakupy spożywcze, ale skoro trzeba unikać możliwości zarażenia się, to trzeba. Równie ważne jest jednak także zdrowie psychicznie, albo nawet jeśli chodzi o zwykłe dotlenienie komórek. A te niestety mogą być ostatnio narażone na różne niezbyt dogodne warunki.

Maseczki dobre, maseczki złe?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, z jednej strony one faktycznie nas chronią, ale z drugiej ciężko się w nich normalnie oddycha. Zwłaszcza w takich, które mają odpowiednie filtry, zabezpieczające przed przenikaniem wirusów. Co i tak z pewnością może okazać się zbyt małym zabezpieczeniem. Są też przyłbice, które podobno są lepsze i dodatkowo widać przez nie twarz. Ale te mają inne wady, na przykład nienaturalny wygląd niczym kask ochronny stosowany przez służby.

Grzyby i inne drobnoustroje

Na wszelkich osłonach, takich jak wspomniane chociażby maseczki, dużo szybciej tworzą się siedliska drobnoustrojów. A także grzyby i pleśnie, które mają zły wpływ na nasze płuca. Może to powodować różnego rodzaju zapalenia. Ale również problemy z oddychaniem, czy alergie. Śmiało można powiedzieć, że osoby nią dotknięte nie mają teraz łatwo, a może nawet trudniej niż na co dzień. W maseczkach dużo trudniej im oddychać, a płuca i tak są słabiej wydajnie, niż u zdrowego człowieka.

Jak urozmaicić sobie w domu?

Będąc w domu często trzeba szukać sobie dodatkowego zajęcia, albo zarobkowego. Albo takiego, które pomoże wypełnić czas. Okazuje się, że w domu można robić różne rzeczy, między innymi dokonać przeglądu szaf. Czy na przykład posprzątać zakurzone kąty. Przy okazji dobrze jest też przejrzeć garderobę, może niektóre ubrania już się dostatecznie przetarły. I konieczna jest ich wymiana na nowe i w pełni wartościowe. Natomiast jeśli chodzi o zapieczone garnki, można je dokładniej wyszorować, albo użyć do ich czyszczenia domowych środków, pochodzenia naturalnego. Będzie przyjemne z pożytecznym, a przy okazji trochę potrzebnego ruchu dla mięśni.

1 thoughts on “Znów siedzimy w domu, co robić?

  1. Helena 5 maja, 2021 at 12:23 pm

    w końcu mam więcej czasu dla siebie i wnuków, miło spędzamy czas i nie ma czasu na nudę

Dodaj komentarz

Identyfikator
E-mail
Witryna internetowa