Sprawdzone sposoby na bóle stawów

Bóle stawów, to poważna sprawa, gdyż mogą one mocno utrudniać życie. Od czego mogą boleć stawy? Jedną z najczęstszych przyczyn jest nieodpowiednie ubieranie się. Znaczne ich wychłodzenie. Bo jeśli z kolei ktoś ubiera się zbyt grubo, a potem zbyt zmarznie, tak może być. Podobnego zapalenia stawów, można się też nabawić latem. Na przykład wchodząc do lodowatej zimnej wody. W gorącym upale, tylko po to by się trochę schłodzić. To nie jest dobry pomysł, tak można doświadczyć szoku termicznego. A najgorsze jest to, że można też przeziębić sobie stawy. Takie przeziębienie jest bardzo bolesne i długotrwałe się je leczy.

Jak sobie rozmawiać poradzić z problemem ból stawów?

Między innymi mocno je ogrzewać na przykład kładąc się spać zakładać skarpetki wełniane. Bo wełna ma to do siebie, że pozwala skórze oddychać. Ale jednocześnie zatrzymuje ciepło, w taki sposób tworząc naturalną barierę, przed jego nadmiernym uciekaniem. A to zapewnia długotrwałe utrzymanie stałej, korzystnej dla stawów temperatury.

Inne domowe sposoby

Kolejny sposób na domowe stawy, to okładanie nóg liśćmi z białej kapusty. Ona ma podobno właściwości przeciwbólowe. Zwłaszcza młode liście z białej kapusty, gdy zostaną one rozbite nieco tłuczkiem. Tak przygotowane liście owija się wokół kostek, najlepiej na noc, a potem zakłada się na nie skarpetki. Aby liście mogły działać przez wiele godzin.

Maść rozgrzewająca

W przypadku zapalenia stawów, należy bolące miejsce nagrzewać. Tak, aby mogło być leczone miejscowe zapalenie. Istnieje pewna maść, która ma silne działanie rozgrzewające. Można ją kupić w aptece, ale także innych sklepach i na portalach aukcyjnych. To maść złożona z wielu składników pochodzenia naturalnego. Maść nosi nazwę maści końskiej, bo jest to naprawdę silna mieszanka. I o dość intensywnym zapachu. A jej właściwości są dobre i pomocne przy wielu, różnych schorzeniach. Nawet w przypadku przeziębień i bóli mięśniowych, związanych ze stresem. Warto więc wcześniej zaopatrzyć się w tego rodzaju specyfik.

1 thoughts on “Sprawdzone sposoby na bóle stawów

  1. Halina 25 stycznia, 2022 at 5:23 pm

    o liściach z kapusty nigdy nie słyszałam więc kolejnym razem przetestuję czy rzeczywiście pomaga

Dodaj komentarz

Identyfikator
E-mail
Witryna internetowa