Jaki wpływ na zdrowie mają kąpiele w jacuzzi?

Relaks w jacuzzi jest nie tylko świetnym pomysłem na odprężenie całego organizmu ale także wyciszenie się oraz odpoczynek po ciężkim dniu a nawet całym tygodniu. Jednak niewiele osób zadaje sobie sprawę z tego, że poza samą przyjemnością jaką daje przebywanie w wodzie, z pobytu w jacuzzi płynie także wiele innych terapeutycznych zalet.

Korzystanie z jacuzzi a jego wpływ na zdrowie

Do najważniejszych z nich zaliczyć należy skuteczne złagodzenie stresu oraz napięcia. Długotrwałe uczucie stresu, lęku oraz napięcia spowodowanego codziennymi wyzwaniami oraz obowiązkami powoduje, że stres stanowi jedną z przyczyn wielu powszechnych obecnie chorób cywilizacyjnych. Dzięki kąpielom w jacuzzi skutecznie pozbyć się samego odczuwania stresu jak i jego nieprzyjemnych skutków do których zalicza się często:

– płytki oraz niespokojny oddech,

– szybsza praca serca,

– wolniejsza praca układu pokarmowego i związane z tym wolniejsze trawienie.

Kąpiele w jacuzzi pomagają także pobyć się uporczywych bólów głowy związanych z narastającym stresem, obniżyć ciśnienie krwi oraz wpływają pozytywnie na odprężenie i spadek napięcia mięśni.

Kąpiele w jacuzzi a ich wpływ na sen

Drugą ważną zaletą regularnego korzystania z pobytów w jacuzzi jest ich niebagatelny wpływ na regulację dobowego rytmu snu i czuwania. Z tego też powodu, tego typu kąpiele polecane są wszystkim osobom zmagającym się z problemami ze snem, zwłaszcza z bezsennością oraz wybudzaniem się bez powodu w trakcie nocnego odpoczynku. Hydromasaż polecany jest także osobom zmagającym się z nawracającymi i uciążliwymi migrenami.

Sen jest niezwykle ważny dla człowieka, to podczas niego następuje regeneracja każdej komórki organizmu ludzkiego. Osoby borykające się z problemem zdrowego i nieprzerwanego snu, nie są w stanie skutecznie się zregenerować, co wpływa niekorzystnie nie tylko na ich samopoczucie ale także może być przyczyną innych poważnych chorób. Po pobycie w jacuzzi większość osób czuje się odprężona i zrelaksowana. Zawdzięcza się to zwłaszcza prozdrowotnemu działaniu wody, natomiast tzw. „bąbelki” wywołane hydromasażem, wpływają na rozluźnienie całego ciała. Ciepła woda powoduje rozluźnienie mięśni oraz podwyższenie temperatury ciała, dzięki czemu po pobycie w jacuzzi większość osób czuje się rozluźniona i gotowa do zapadnięcia w zdrowy sen.

Wpływ jacuzzi na dolegliwości bólowe

Hydromasaż jaki jest obecny podczas pracy jacuzzi wpływa korzystnie na dolegliwości bólowe spowodowane choćby artretyzmem. Z uwagi na to, że podczas zanurzenia ciała w wodzie oraz jej wyporności, nie są odczuwalne negatywne skutki dużego obciążenia wywołanego staniem, siedzeniem czy poruszaniem się. Ciepła woda dodatkowo wpływa pozytywnie na stawy, tym samym zmniejszając ich obrzęk. Dlatego też z leczniczych i terapeutycznych właściwości hydromasażu powinny korzystać wszystkie osoby borykające się z osteoporozą, bólami kręgosłupa czy nadwyrężeniem mięśni.

Co więcej, kąpiele w jacuzzi redukują w skuteczny sposób uczucie wyczerpania, dlatego są polecane wszystkim po intensywnym wysiłku sportowym, np. po wizycie na siłowni. Hydromasaż także przyspiesza wydzielanie endorfin, przyspiesza usuwanie zbędnych produktów przemiany materii (w tym toksyn), dzięki czemu przyczynia się do odtruwania organizmu.

Dobroczynne działanie hydroterapii zauważa się także na gruncie relacji międzyludzkich. Pobyt w jacuzzi jest idealnym sposobem na spędzenie czasu z najbliższymi a także poznanie nowych ciekawych osób preferujących ten sam sposób spędzania wolnego czasu.

Autor artykułu
Autorem artykułu jest Tennis & Country Club Hotel – nowoczesny hotel dla osób aktywnych zlokalizowany pod Krakowem.

Dodaj komentarz

Identyfikator
E-mail
Witryna internetowa