wlosy

Domowe sposoby na piękne włosy

Piękne i zadbane włosy, to oznaka zdrowia, ale także kobiecości. Jednak bez względu na płeć każdy chciałby mieć piękne, zdrowe i zadbane włosy. Jak się nimi właściwie zajmować, aby były mocne, ale także dobrze wyglądały?

Regularne strzyżenie

To bardzo ważna część pielęgnacji, od której wiele zależy. Między innymi to, jak gęste włosy potem będą. Dzięki przycinaniu końcówek, można wzmocnić całą fryzurę, gdyż potem odrastają one na tę samą długość, a regularne podcinanie sprawia, że pozbywamy się nieco już osłabionych końcówek.

Jak wybrać dobry szampon?

W zależności od tego, jaki mamy rodzaj włosów, a także skóry głowy. Warto stawiać na szampony z naturalnych składników. A także dopasowane do naszego, konkretnego rodzaju skóry. A ona może być sucha, tłusta, albo mieszana. A wówczas ma to wpływ także na to, co będzie się działo z naszą fryzurą. I tak w przypadku skłonności do łupieżu, warto postawić na szampon przeciwłupieżowy. A dodatkowo wspomagać terapię przez płukanie włosów wodą z odrobiną soku z cytryny. Koniecznie musi to być jednak ostatnia płukanka, tak aby ów sok, mógł pozostać na włosach i skórze głowy na dłużej.

Żele, lakiery, farby

Te wszystkie kosmetyki, a także inne preparaty mają swoje wady, ale i też zalety. Zastanówmy się, jakie ona są? W przypadku żeli, to dobrze utrwalają fryzurę, podobnie jak dobrej jakości lakiery. Ale sprawiają także, że włosy mogą być szybciej przeznaczone do ponownego mycia, a zbyt częste mycie włosów może spowodować nieprawidłowe działanie gruczołów łojowych. To z kolei może skutkować nadmiernym przetłuszczaniem się włosów i znów kolejnym, dodatkowym myciem. Błędne koło może się więc zacząć nakręcać i spowodować długotrwałe problemy ze skórą głowy. Dlatego wszelkiego rodzaju kosmetyków, należy raczej używać dość sporadycznie. W przypadku farb do włosów, może być podobnie, tyle tylko że one mają jeszcze inne właściwości, mogące wywoływać podrażnienie skóry, a nawet alergie i łupież. Mają jednak także zaletę, dobrze wysuszają włosy, a dzięki temu nieco niwelują problemy włosów przetłuszczających się. Dlatego w przypadku problemów tego typu. Warto co kilka miesięcy nałożyć sobie farbę, aby móc poczuć różnicę, ale także nieco poprawić wygląd włosów, dodając im nieco wyrazistego koloru.

One thought on “Domowe sposoby na piękne włosy

  1. Renata 9 stycznia, 2021 at 10:02 am

    warto od czasu do czasu płukać włosy rumiankiem dzięki temu stają się mocniejsze i nie wypadają

Dodaj komentarz

Identyfikator
E-mail
Witryna internetowa