Jak picie wody siarczkowej wpłynie na metabolizm?

Nie da się ukryć, że w obecnych czasach zwracamy ogromną uwagę na naszą sylwetkę i na to, by zachować odpowiednią wagę. Niemniej jednak często nawet restrykcyjna dieta i intensywne treningi, nie są wstanie przynieść tak spektakularnego efektu jaki jest oczekiwany. Okazuje się, że głównym powodem tego może być spowolniony metabolizm. Zaburzenia w zakresie przemiany materii mogą skutecznie zniweczyć nasze plany związane z odchudzaniem. Rozwiązaniem może być jednak pitna kuracja wodą siarczkową. Jak wpłynie ona na nasz organizm?

Woda siarczkowa i jej wpływ na procesy metaboliczne

Picie wody siarczkowej to kuracja, która ma działanie terapeutyczne, jednak do osiągnięcia jej pełnego potencjału potrzeba odpowiedniej ilości czasu. Oczywiście woda siarczkowa działa miejscowo, za pomocą zawartych w niej substancji i składników, na przewód pokarmowy. Ciekawostką jest fakt, że woda siarczkowa, która wprowadzana jest do organizmu, częściowo jest wydalana później przez drogi oddechowe, co doprowadza jednocześnie do rozszerzenia naczyń błony śluzowej. Jednak w jaki sposób woda siarczkowa może przyspieszyć nasz metabolizm?

Otóż intensyfikuje ona aktywność hormonu jakim jest insulina. Dodatkowo ma ona również działanie żółciopędne i żółciotwórcze, a co za tym idzie wywołuje ona efekt przeczyszczający. Woda siarczkowa jest wskazana nawet podczas kuracji osób zmagających się z otyłością, a także w przypadku osób, które cierpią na cukrzycę przez co nie mogą w odpowiedni sposób kontrolować swojej wagi. Dzięki swoim terapeutycznym właściwościom, woda siarczkowa pomoże przyspieszyć przemianę materii i znacznie zaktywizować proces spalania tkanki tłuszczowej. Dodatkowo pomoże wydalić z organizmu zbędne toksyny, które również mogły mieć negatywny wpływ na nasz metabolizm.

Jakie są wskazania do kuracji pitnej wodą siarczkową?

Woda siarczkowa to z pewnością jeden z najlepszych i najbardziej naturalnych sposobów na kurację terapeutyczną. Co ciekawe, ma ona znacznie szersze spectrum działania, niż jedynie przyspieszenie przemiany materii. Poleca się ją przy przebiegu następujących dolegliwości:

 • przewlekłym zapaleniu dróg żółciowych
 • zaburzeniach pracy trzustki
 • przewlekłym nieżycie jelit
 • skłonności do zaparć
 • przewlekłym nieżycie żołądka razem z niedokwaśnością

Dodatkowo woda siarczkowa jest wstanie również pomóc pacjentom, którzy borykają się z problemami przemiany materii. Występuje ona najczęściej w przebiegu:

 • miażdżycy
 • otyłości
 • dny moczanowej
 • cukrzycy

Warto jednak pamiętać, że zaburzenia metabolizmu niekoniecznie muszą być uwarunkowane towarzyszącymi schorzeniami. Często wpływ na nie nieodpowiednia dieta, uboga w niezbędne składniki odżywcze, a także i sam stres czy zmęczenie. Wówczas woda siarczkowa pomoże zniwelować negatywne skutki psychologiczne i fizyczne, które doprowadziły do powstania tego typu zaburzeń.

Woda siarczkowa a metabolizm- jakie są przeciwwskazania do jej stosowania?

Choć kuracja wodą siarczkową brzmi dość zachęcająco, to jednak nie zawsze będzie można skorzystać z jej dobrodziejstwa. Okazuje się, że mimo naturalności wody siarczkowej, występuje kilka przeciwwskazań do rozpoczęcia z nią kuracji. Zalicza się do nich:

 • przewlekła choroba wrzodowa obejmująca żołądek lub dwunastnicę
 • różnorodne zaburzenia i dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, które przebiegają z biegunkami
 • nieustabilizowana i niekontrolowana choroba wieńcowa
 • problemy z nieustabilizowanym nadciśnieniem tętniczym
 • ciąża, a także cały okres karmienia piersią- po zakończeniu, nie ma przeciwwskazań do kuracji wodą siarczkową.
Autor artykułu
Publikacja powstała dzięki współpracy z Hotel Bristol w Busku Zdrój – luksusowym hotelem ze strefą SPA i Medical Center.

Dodaj komentarz

Identyfikator
E-mail
Witryna internetowa