wiadomoscizdrowotne.pl

Ciepłe herbatki ziołowe

Herbatki ziołowe, mogą mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Niektóre z nich pozwalają się rozgrzać, a inne są dedykowane na inne problemy. Oto kilka sposobów, jak domowymi metodami, poradzić sobie z chorobą.

Herbatka rumiankowa

Herbatka rumiankowa, to jedna z najbardziej popularnych herbat świata. To nic innego, jak suszone koszyczki rumianku. A ten ma wiele zastosowań, dlatego jest ona bardzo pomocna w domu. I tak zaparzoną herbatkę rumiankową, można zastosować na przykład jako środek rozkurczowy. Przy silnych bólach brzucha, czy przy lekkiej kamicy nerkowej. Zwłaszcza jeśli nic innego, w domu nie posiadamy. Poza tym rumianek wpływa kojąco, dzięki czemu można wypić taką herbatkę na uspokojenie. A dodatkowo po przestygnięciu, stosować kompresy z rumianku na podrażnioną skórę. Także może ona pomóc, przy niektórych dolegliwościach.

Herbatka zielona

Zielona herbata, ma właściwości przeciwutleniające. Można więc powiedzieć, że zapobiega procesom starzenia się. Ale także wpływa na poprawę naszej odporności, poprzez walkę z wolnymi rodnikami, których wokół nas pełno. A one same w sobie, niszczą nasze komórki, dlatego warto budować barierę ochronną przeciwko ich wchłanianiu się przez nasz organizm. A to zapewniają właśnie przeciwutleniacze.

Herbatka grzaniec

Herbatka grzaniec, chociaż jej nazwa jest podobna do znanego sposobu zwalczania zimna alkoholem. Nie zawiera go w sobie, za to zawiera takie składniki, które wpływają rozgrzewająco na nasz organizm. Taka herbatka zwiera między innymi goździki, cynamon i inne specyficzne zioła, które mają właściwości wytwarzania ciepła.

Herbatka miętowa

Herbatka miętowa, to jedna z najbardziej znanych herbatek. Którą w domu ma chyba prawie każdy, gdyż bywa ona niezastąpiona na niestrawność. Czy bóle brzucha, ale może też orzeźwiać latem, jeśli po zaparzeniu dobrze się ją schłodzi. Z całą pewnością na uwagę zasługuje też jej smak, który jest przyjemny i dość wyrazisty. Poza tym, może się ona przydać, na przykład jako dodatek do herbatki rumiankowej, która mimo drogocennych właściwości, nie jest zbyt smaczna. I czasem trudną ją samą wypić.

1 thoughts on “Ciepłe herbatki ziołowe

  1. Zosia 15 września, 2021 at 4:14 pm

    zielona herbata jest najlepsza na wszystkie dolegliwości, można ją pić bez obaw

Dodaj komentarz

Identyfikator
E-mail
Witryna internetowa