Japoński lifting twarzy Kobido – czy warto z niego korzystać?
Masaż Kobido jest inaczej nazywany naturalnym liftingiem albo niechirurgicznym liftingiem twarzy. To jeden z najstarszych rodzajów masaży o zaawansowanej technice. Działanie Kobido dociera do głębszych warstw skóry, dzięki czemu twarz staje się kompleksowo odżywiona. Jak długo utrzymują się efekty masażu twarzy Kobido i co dokładnie pozwalają osiągnąć?
Japoński lifting twarzy: jak przebiega?
Zabieg Kobido trwa około godzinę. Masaż dzieli się na kilka etapów, w czasie których dochodzi do poruszenia tkanek głębokich, drenażu skóry, liftingu i relaksu. W trakcie trwania zabiegu masażysta korzysta się z technik akupresury oraz baniek próżniowych do masażu twarzy. Sposób masowania jest zróżnicowany pod względem intensywności. Masażysta przechodzi od gładzenia skóry do lekkich uderzeń, szczypania, pociągania i ugniatania.
Japoński lifting twarzy: jak działa?
Masaż Kobido jest uważany za jeden z najprzyjemniejszych zabiegów opartych na masowaniu skóry. To doskonały sposób na zrelaksowanie organizmu i zapomnieniu o stresie. Kobido zwiększa przepływ Qi (energia), pobudza tkanki, poprawia ukrwienie i rozluźnia mięśnie. Kompilacja technik daje efekt podniesienia owalu twarzy, zmniejszenia i spłycenia zmarszczek. Oprócz tego, Kobido stymuluje metabolizm komórkowy i produkcję kolagenu i elastyny. Ruchy wykonywane na powierzchni skóry twarzy eliminują toksyny, przez co skóra jest oczyszczona i odzyskuje naturalny blask.
Japoński lifting, a zdrowie
Kobido nie tylko działa mocno relaksująco i odmładzająco, ale jest też zalecany w przypadku niektórych problemów zdrowotnych m.in. migren i bruksizmu – niweluje skutki napięć w obszarze szczękowo-twarzowym. Polecany jest też osobom pracującym przez wiele godzin przy komputerze. Niestety, podobnie jak w przypadku japońskiego masażu nie wolno wykonywać go przy ostrych stanach zapalnych organizmu i skóry, przy ranach. Z zabiegu eliminuje też nieleczone nadciśnienie i świeżo przebyta ekstrakcja zęba i stany zapalne w jamie ustnej. Z powyższych względów wiele osób musi rezygnować z tego rodzaju zabiegu. Innym zniechęcającym czynnikiem jest krótkotrwałość efektu zabiegu. Żeby na dłużej cieszyć się doskonałym wyglądem, azjatycki lifting wykonywać go regularnie i przez dłuższy czas. Pierwsza sesja może liczyć nawet 10-12 zabiegów robionych dwa razy w tygodniu, po tym czasie wystarczą rzadsze masaże przypominające.
Alternatywa dla masażu kobido to laseroterapia
Kiedy decydujemy się na zabieg upiększający, oczekujemy długotrwałego efektu w trybie natychmiastowym. Z tego względu doskonałą alternatywą dla japońskiego liftingu twarzy jest laseroterapia. Jednym z zabiegów, który daje lepsze efekty niż Kobido, jest Endolifting 4d. To zabieg dostępny w warszawskiej klinice medycyny estetycznej Wellclinic. Kadra gabinetu korzysta z najlepszej platformy laserowej Fotona. To połączenie dwóch laserów – Nd:Yag i Er:Yag. Zabiegi, których nie trzeba często powtarzać są znacznie wygodniejszą opcją upiększania twarzy. Endolifting 4d działa długoterminowo i wymaga mniej zabiegów przypominających, niż masaż Kobido. Po wykonaniu laserowego liftingu twarzy skóra jest idealnie napięta i jędrna, a głębokie zmarszczki zredukowane do zera.