Zwolnienie lekarskie online — otrzymam w przypadku migreny?

Migrena jest epizodycznym pierwotnym bólem głowy. Objawy zwykle trwają od 4 do 72 godzin i mogą być ciężkie. Ból jest często jednostronny, pulsujący, nasila się podczas wysiłku. Dzięki rozwojowi usług medycyny przez internet, w każdej chwili, możesz otrzymać zwolnienie lekarskie online, aby w spokoju przez kilka dni dojść do siebie.

Jak najskuteczniej leczyć migrenę?

Nie ma jednego, specyficznego lekarstwa na migrenowe bóle głowy. Celem jest natychmiastowe leczenie objawów migreny i zapobieganie objawom poprzez unikanie lub zmianę czynników wyzwalających.

Kluczowym krokiem jest nauczenie się, jak radzić sobie z migreną w domu. Warto rozważyć prowadzenie dziennika bólów głowy, objawów, samopoczucia itp. Może okazać się to pomocne w identyfikacji wyzwalaczy bólu głowy. Następnie wspólnie z lekarzem można zaplanować, jak uniknąć tych wyzwalaczy. Zastanowić się nad potencjalnym leczeniem lub w przypadku bardzo silnych bóli, czy aby nie warto wystawić zwolnienie lekarskie online z pracy.

Co warto zrobić, aby poprawić swoją sytuację z bólami migrenowymi?

Warto przeanalizować swoje dotychczasowe nawyki i wprowadzić do życia takie zmiany jak:

 • Lepsze nawyki związane ze snem, takie jak wystarczająca ilość snu i chodzenie do łóżka o tej samej porze każdej nocy,
 • Lepsze nawyki żywieniowe, w tym niepomijanie posiłków,
 • Panowanie oraz radzenie sobie ze stresem,
 • Utrata wagi, jeśli masz nadwagę.

Jeśli masz częste migreny, Twój lekarz może przepisać lek, aby zmniejszyć liczbę ataków. Leki mogą obejmować:

 • Leki przeciwdepresyjne,
 • Leki na ciśnienie krwi, takie jak beta-blokery,
 • Leki przeciwdrgawkowe,
 • Środki peptydowe związane z genem kalcytoniny,
 • Zastrzyki z toksyny botulinowej typu A (botoksu) mogą również pomóc w zmniejszeniu napadów migreny, jeśli występują one częściej niż 15 dni w miesiącu.

Jak przebiega leczenie bóli migrenowych?

Inne leki są przyjmowane przy pierwszych oznakach ataku migreny, są to przeważnie leki przeciwbólowe dostępne bez recepty. Miej świadomość jednak, że:

 • Przyjmowanie leków dłużej, niż 3 dni w tygodniu może prowadzić do nawrotów bólu głowy. Są to bóle głowy, które powracają z powodu nadużywania leków przeciwbólowych,
 • Przyjmowanie zbyt dużej ilości leków przeciwbólowych, może uszkodzić wątrobę,
 • Zbyt duża ilość środków przeciwbólowych, może podrażniać żołądek lub nerki,
 • Jeśli leki przeciwbólowe są dla Ciebie niewystarczające, zapytaj lekarza o leki na receptę.

Czy przy silnych bólach migrenowych, mogę otrzymać od lekarza L4?

Jak najbardziej tak. Coraz więcej osób skarży się na migrenowe bóle głowy, które atakują znienacka. Jeżeli dopadnie nas już tak silny ból, to ostatnie, o czym myślimy, to wyjście z domu i czekanie w kolejce przed gabinetem lekarza. Jednak w dobie dzisiejszej cyfryzacji i przenoszeniu usług medycznych do internetu, możemy otrzymać zwolnienie lekarskie online bez wychodzenia z domu.

Wystarczy, że na platformie telemedycznej znajdziemy lekarza z wolnym terminem, opłacimy konsultacje oraz weźmiemy w nich udział. Lekarz przeprowadzi z nami wywiad medyczny, zapyta o wszystkie objawy, historię choroby, a jeśli uzna, że zasadne jest wydanie dokumentu, otrzymamy zwolnienie lekarskie online.

Migrenie, towarzyszą takie objawy, jak: nudności i wrażliwość na światło, dźwięk lub zapachy. Diagnoza migreny jest kliniczna, a leczenie jest bardzo złożone i u każdego pacjenta wygląda inaczej. Ogromnym udogodnieniem, jest możliwość uzyskania zwolnienia lekarskiego online bez wychodzenia z domu. Połącz się z lekarzem i uzyskaj specjalistyczną pomoc.

Dodaj komentarz

Identyfikator
E-mail
Witryna internetowa